Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych "DAR"

Adres: ul. Gdańska 23, 82-103 Jantar /Stegna

) 55 247-89-73

*  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

WWW: www.dar.org.pl

 

W 2002 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych "DAR" utworzyło Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jantarze. Placówka przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym z terenu powiatu nowodworskiego.

 

Celem działalności warsztatów są działania zmierzające do wszechstronnego rozwoju osób niepełnosprawnych, a w szczególności rehabilitacji społecznej (szeroko rozumianej zaradności życiowej) oraz rehabilitacji zawodowej (opanowania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia).

 

Program warsztatów realizowany jest w pięciu pracowniach tj. życia codziennego, ogrodniczej, stolarni, rękodzieła artystycznego i komputerowej. Do warsztatów uczęszcza 25 uczestników, którzy są dowożeni na zajęcia samochodem warsztatowym.

 

W procesie rehabilitacji główny nacisk kładziony jest na kształtowanie umiejętności pracy w zespole, odpowiedzialności oraz rozwój samooceny dzięki wytworom własnej pracy.

Kadra Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jantarze to: instruktorzy, rehabilitant, psycholog, kierowca, księgowa, i kierownik.

 

Uczestnicy warsztatu biorą udział w licznych zawodach sportowych, konkursach, imprezach integracyjnych oraz wycieczkach. Organizowane są również wyjazdy do kina, teatru , restauracji, zakładów pracy.