Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja"

 

Adres: ul. Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy

) 52 398 30 53

*  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Facebook: www.facebook.com/TYiJA.Brusy

Facebook WTZ: www.facebook.com/WTZBrusy

 

 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach jest stosunkowo młodą placówką, ponieważ swoją działalność prowadzi od 1 grudnia 2009 roku. Od początku prowadzone w nim były zajęcia dla 25 osób z niepełnosprawnością, zamieszkujących miasto oraz gminę Brusy.

Obecnie od grudnia 2013r. prowadzimy w naszym Warsztacie 6 pracowni- gospodarstwa domowego, stolarską, krawiecko-hafciarską, komputerową, aktywizacji zawodowej i aktywności życiowej oraz ekspresji twórczej. Dodatkowo w budynku znajdują się następujące pomieszczenia świetlicę, pokoje socjalne dla uczestników i pracowników, sala rehabilitacyjna oraz gabinety psychologa, pielęgniarki, kierownika i księgowej. Dostęp do warsztatu jest również umożliwiony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, poprzez zainstalowaną windę.

 

Uczestnicy biorą udział w zajęciach odbywających się od poniedziałku do piątku. Oprócz codziennych zajęć osoby uczęszczające do WTZ mają okazję raz w miesiącu korzystać z następujących form terapii, takich jak arteterapia, biblioterapia, socjoterapia czy też teatroterapia. Podczas tego typu zajęć uczestnicy przede wszystkim integrują się ze sobą, poznają się, a także uczą się tolerancji wobec siebie.