Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji

Adres: ul. Batorego 12, 80-251 Gdańsk

) 58 344-09-53

*  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

WWW: www.spir.org.pl

Facebook: www.facebook.com/SPIR-Stowarzyszenie-Przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci-i-Rehabilitacji-1431768287048285

 

  

Stowarzyszenie prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej dla 50 osób niepełnosprawnych. Uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych nasi podopieczni zdobywają praktyczne umiejętności i pewność siebie, stopniowo usamodzielniają się
i zyskują szansę na znalezienie pracy.

 

Terapia prowadzona jest pod opieką instruktorów w 10 tematycznych pracowniach: jubilerskiej, krawiecko-artystycznej, rękodzieła, bukieciarstwa, komputerowej, internetowej, papieroplastyki, witrażowej, porządkowo-ogrodniczej oraz gospodarstwa domowego.

 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Oprócz pracy terapeutycznej prowadzimy również zajęcia rewalidacyjne, rehabilitację ruchową oraz naukę przysposobienia społecznego.

 

Kandydaci na uczestników Warsztatu muszą mieć ukończone 18 lat oraz wskazanie do terapii zajęciowej w aktualnym orzeczeniu o niepełnosprawności. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i nie wpływa na świadczenia rentowe.